Blog

Szczecin podczas długiego weekendu w czerwcu

Szczecin podczas długiego weekendu w czerwcu

Mało kto decyduje się na wizytę w najdalej położonym od stolicy mieście wojewódzkim w Polsce. Tymczasem Szczecin, stolica województwa zachodniopomorskiego, to najlepsze miejsce na długi weekend czerwcowy. Sprawdź, dlaczego!

Popularna czerwcówka będzie w tym roku wyjątkowo długa. Dzięki temu możemy zaplanować wizytę w grodzie Gryfa. Szczecin zachwyca zabytkami: wiekowymi Wałami Chrobrego oraz Zamkiem Książąt Pomorskich oraz nowoczesną Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza oraz muzeum Przełomy.
W szczecinie, podczas długiego weekendu czerwcowego, zjesz legendarnego, lokalnego pasztecika i popijesz go barszczem. Do tego kapka paprykarza szczecińskiego, co nieco lodów na nabrzeżu Odry i życie będzie piękniejsze. Szczecin to także najbardziej zielone miasto wojewódzkie w Polsce, dlatego skorzystaj z rozległych terenów zielonych i ciesz się słońcem.

Kiedy tylko będziesz miał na to ochotę, możesz odwiedzić polskie morze – Szczecin jest od niego oddalony około 60 km w linii prostej. Zwiedzaj zachodniopomorskie!

What others say about “Szczecin podczas długiego weekendu w czerwcu” ? (0 Comments)