Blog

Jakie są kryteria przyznawania gwiazdek hotelowych?

Jakie są kryteria przyznawania gwiazdek hotelowych?

Jeśli próbujesz zaplanować podróż, prawdopodobnie zamierzasz przejrzeć różne noclegi w okolicy, którą odwiedzasz. Gdy to zrobisz, natkniesz się na system oceny hoteli w gwiazdkach, który jest mylący, a czasami nawet wprowadzający w błąd.

System gwiazdek

Jak system, który generalnie polega na przypisaniu nieruchomości oceny od jednej do pięciu gwiazdek, może być zagadkowy? Hotelowy system oceny gwiazdkowej może być mylący, ponieważ nie ma uniwersalnego systemu punktacji stosowanego na stronach internetowych, w miejscach i hotelach zorientowanych na podróże. Oznacza to, że na różnych stronach internetowych można zobaczyć ten sam obiekt z różną liczbą gwiazdek. Oznacza to również, że nie można wiarygodnie porównać ocen obiektów położonych w Europie z tymi, które otrzymują hotele w Stanach Zjednoczonych.

Mimo to, hotelowe oceny gwiazdkowe wciąż mają dużą wartość jako ogólna wskazówka, czego można oczekiwać od danego hotelu – o ile zna się system.

CO OZNACZAJĄ OCENY HOTELI?

Niezależne organizacje, takie jak AAA, często stosują pięciogwiazdkowy system oceniania hoteli. Jedna gwiazdka to najniższa ocena, a pięć gwiazdek to ocena najwyższa. Mimo, że znajomość najlepszych i najgorszych ocen jest pomocna, znajomość znaczenia hotelowych ocen gwiazdkowych jest o wiele bardziej korzystna.

Oto ogólna interpretacja systemu oceny hoteli w gwiazdkach:

Jednogwiazdkowa: ocena często oznacza, że obiekt nie ma żadnych udogodnień i oferuje tylko podstawowe zakwaterowanie. Jednogwiazdkowa ocena nie musi oznaczać, że hotel jest brudny, zaniedbany lub w złej lokalizacji. Oznacza to po prostu, że będziesz miał gdzie spać, i to całkiem sporo.
Dwugwiazdkowy: Podobnie jak hotele jednogwiazdkowe, hotele dwugwiazdkowe są zazwyczaj bardziej przystępne cenowo niż te, które mają wyższą ocenę – są one również zazwyczaj dość wygodne.
Trzy gwiazdki: Hotele trzygwiazdkowe zazwyczaj posiadają pewne wyjątkowe udogodnienia i zapewniają wysokiej jakości usługi.
Cztery gwiazdki: Hotele czterogwiazdkowe są często znane z wysokiej jakości i wyjątkowego komfortu.
Pięć gwiazdek: Pięciogwiazdkowy obiekt zapewnia nieskazitelną obsługę gości w najnowocześniejszym obiekcie. Jako obiekt pięciogwiazdkowy oferuje swoim gościom m.in. wysokiej klasy restauracje i spersonalizowane usługi. Nie pomijając żadnego szczegółu, hotele te zazwyczaj zapewniają nawet wysokiej klasy, luksusowe przybory toaletowe dla gości.

ALTERNATYWNE WSKAŹNIKI TEGO, CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ W HOTELU

Podczas gdy omówione powyżej oceny mogą z pewnością pomóc ci zorientować się, czego możesz oczekiwać od hotelu, możesz zrobić kilka innych rzeczy, aby mieć lepsze wyobrażenie o tym, czego powinieneś się spodziewać. Jedną z najmądrzejszych rzeczy, jaką możesz zrobić, to skontaktować się z hotelem, w którym zamierzasz się zatrzymać. Jak pracownik, który odpowiada na twoje wezwanie i traktuje cię jest silnym wskaźnikiem rodzaju usług, które można oczekiwać, aby otrzymać, gdy jesteś na miejscu.

What others say about “Jakie są kryteria przyznawania gwiazdek hotelowych?” ? (0 Comments)