Blog

Zepsuty samochód podczas wakacji w Bieszczadach – co robić?

Zepsuty samochód podczas wakacji w Bieszczadach – co robić?

Awaria samochodu w trasie to jeden ze scenariuszy kryzysowych w czasie podróży. Oczywiście eksploatacja samochodu zawsze wiąże się z ryzykiem awarii, jednak kiedy zdarzy się ona podczas wyjazdu na wakacje, wówczas należy wiedzieć w jaki sposób postępować.

Co zrobić podczas awarii samochodu?

Kiedy dojdzie do awarii, uszkodzony samochód należy jak najszybciej zaparkować poza drogą, na przykład na najbliższym poboczu. Można skorzystać także z parkingu. Jeżeli natomiast pojazdu nie uda się zatrzymać poza obrębem drogi, wówczas należy pamiętać o włączeniu świateł awaryjnych oraz ustawieniu trójkąta ostrzegawczego. Jeżeli natomiast awaria samochodu podczas wyjazdu wakacyjnego wystąpi na autostradzie, wówczas należy ustawić trójkąt ostrzegawczy, następnie przejść przez barierki ochronne oraz zadzwonić po pomoc drogową. Nie należy natomiast czekać w aucie, gdyż jest to niebezpieczne. Jak wskazują statystyki, przypadki uderzeń w samochody pozostawione na autostradzie są stosunkowo częstą sytuacją. Zazwyczaj awarie samochodowe wymagają interwencji profesjonalistów. Dlatego warto jak najszybciej skontaktować się z serwisem. Bardzo cenna jest wówczas pomoc drogowa. Bieszczady to miejsce uwielbiane przez turystów, tym samym występuje tam wysokie natężenie ruchu. Oznacza to, że ryzyko awarii samochodu również jest wyższe. Bardzo ważne jest, aby w przypadku awarii samochodu nie szukać innych, tylko jak najszybciej postarać się rozwiązać problem.

Awaria samochodu podczas wakacji w Bieszczadach

Jeżeli podczas wakacyjnego wyjazdu w Bieszczady dojdzie do awarii samochodu, wówczas jak najszybciej należy wezwać pomoc drogową. Nie należy zapominać także o zepchnięciu auta na chodnik, miejsce parkingowe lub pas zieleni. Auto powinno znaleźć się poza obrębem jezdni. Jest to bezpieczne zarówno dla pasażerów auta, jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nie każdy kierowca posiada wykupioną polisę assistance. W takiej sytuacji należy wezwać lawetę, pomoc drogową w Bieszczadach lub wybrać tańszą opcję, czyli holowanie. Niestety holowanie na lince wymaga przestrzegania istotnych zasad ruchu drogowego, a ponadto sprawdza się tylko na krótkich odcinkach. Dlatego warto na wszelki wypadek wozić w bagażniku linkę do holowania.

Ubezpieczenie na wypadek awarii

Assistance jest ubezpieczeniem od awarii samochodu. Jest to bardzo wygodne, gdyż wówczas właściciel auta otrzymuje bezpłatną pomoc drogową, lecz także holowanie samochodu do warsztatu. W ramach assistance można otrzymać również auto zastępcze, co jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy usterka auta wystąpi podczas wakacji w Bieszczadach. Assistance gwarantuje bardzo szeroki zakres ochrony, a jednocześnie jest jednym z najtańszych ubezpieczeń w ofercie rynkowej. Nierzadko kierowcy próbują naprawić swoje auto samodzielnie. Rzeczywiście niektóre awarie są na tyle proste, że można wykonać je nawet na tarasie. Natomiast jeżeli dojdzie do uszkodzenia silnika, układu przeniesienia napędu, wówczas usterki mają dużo bardziej skomplikowany charakter. Dlatego nie należy zwlekać w takiej sytuacji z wezwaniem pomocy drogowej.

What others say about “Zepsuty samochód podczas wakacji w Bieszczadach – co robić?” ? (0 Comments)