Blog

Boże Narodzenie w SPA

Boże Narodzenie w SPA

Święta Bożego Narodzenia mają szczególne miejsce w sercach większości Polaków. Ich symboliczny wymiar obyczajowy oraz aspekt wiary sprawia, iż w naszym kraju są one obchodzone w sposób wyjątkowy. Niewielu decyduje się na odejście od tradycyjnej formy, a szkoda, bowiem alternatywny sposób na świąteczny czas może sprawić, iż Boże Narodzenie będzie niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju. Doskonałym przykładem takiego alternatywnego rozwiązania jest Boże Narodzenie w SPA na Podkarpaciu.

Słów kilka o SPA.
Geneza nazwy SPA wywodzi się z języka łacińskiego – mówiąc ściślej jest to skrót od popularnej sentencji – sanitas per aquam, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza – zdrowie przez wodę. Salony SPA stanowią podstawowy element wyposażenia większości hoteli. Co można znaleźć w ofercie takiego salonu? Są to przede wszystkim usługi związane z szeroko pojętą odnową biologiczną. W skład bogatej oferty wchodzą ponadto zabiegi relaksacyjne oraz wypoczynkowe, których celem jest poprawa kondycji fizycznej oraz samopoczucia, zregenerowanie sił psychicznych oraz fizycznych, a także poprawa kondycji organizmu. Pakiety zabiegowe w większości ofert dobierane są na zasadzie wieku, płci oraz stanu zdrowia. W ostatnich latach oferty poszerzyły się o konkretnie ukierunkowane zabiegi takie jak m.in. pomoc w walce z nadwagą, cellulitem, starzejącą oraz zniszczoną skórą. Coraz większa liczba hoteli rozszerza swe usługi do atrakcji związanych z rekreacją oraz sportem. W hotelach SPA pracuje szerokie grono specjalistów – są to kosmetolodzy, kosmetyce, dermatolodzy, dietetycy, masażyści, fryzjerzy, a nawet animatorzy. Oferty salonów SPA z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Liczne – atrakcyjne pakiety są przeznaczone także dla rodzin i grup.

Alternatywne święta.
Jako, że hotele oferujące usługi SPA usytuowane są w większości przypadków z dala od przepełnionych chaosem i zgiełkiem miast można w nich wypocząć także psychicznie. Cisza, spokój, bliskość natury, harmonia oraz malownicze krajobrazy sprawią, iż odpoczynek od pędu życia i codziennych stresów jest gwarantowany. Wspomniane czynniki wiążą się także ze Świętami Bożego Narodzenia. Święta te w zaciszu natury z pakietem usług regeneracyjnych z pewnością będą wyjątkowe. Boże Narodzenie w domu to mnóstwo spraw organizacyjnych, mnóstwo prac i obowiązków warto czasem zrobić coś dla odmiany, a kilkudniowy pobyt w hotelu SPA może być rewelacyjną alternatywą.

What others say about “Boże Narodzenie w SPA” ? (0 Comments)